Grzałka zanurzeniowa (wrzucana, hermetyczna) 1750W 230V / 5300W 400V

Dostępność: Duża ilość (powyżej 50szt.)
Wysyłka w: 1 do 4 dni roboczych
Cena: 396,00 zł 396.00
Cena netto: 321,95 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Hermetyczna grzałka zanurzeniowa przeznaczona jest do ogrzewania wody w zbiornikach, w których nie ma możliwości wkręcenia standardowych grzałek z gwintem. Grzałka posiada płaszcz oraz głowicę wykonaną ze stali nierdzewnej AISI 316L, dławik mosiężny niklowany oraz przewód silikonowy odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz ciągłą temperaturę pracy max 180st.C. Element grzejny został zaprojektowany tak, aby móc pracować zarówno przy zasilaniu jednofazowym 230V oraz - osiągając wyższą moc - przy napięciu dwufazowym 400V. Część rurkowa grzałki jest zmiękczona i może być wygięta przez użytkownika i dopasowana do kształtu zbiornika jak również w celu optymalnego rozprowadzenia temperatury. Minimalny bezpieczny promień gięcia 25mm. Grzałkę najlepiej umieścić przy dnie zbiornika. W przypadku zastosowania w zbiorniku plastikowym (np. w mauzerze) należy zdystansować grzałkę od ścianek, aby ich nie uszkodzić.

Przy napięciu 230V i mocy 1750W obciążenie powierzchniowe wynosi ~2,9W/cm2. Grzałka znajduje często zastosowanie do podgrzewania innych cieczy niż woda (np. oleje, roztwory niereagujące zastosowanymi materiałami, woda zanieczyszczona, rzadkie syropy, półprodukty technologii zwierzęcej itp.).

Przy napięciu 400V i mocy 5300W obciążenie powierzchniowe wynosi ~8,6W/cm2 i grzałka jest stosowana tylko do ogrzewania wody i niereagujących roztworów.

Grzałki najczęściej znajdują zastosowanie do ogrzewania oraz utrzymywania dodatniej temperatury w zbiornikach typu mauzer (mauser) lub w zbiornikach przeciwpożarowych (p.poż.).

Standardowa długość przewodu podłaczeniowego wynosi 5mb. W terminie 3 dni roboczych istnieje możliwość dostarczenia grzałki z dowolną długością kabla - do ceny grzałki należy doliczyć brutto 15zł za każdy dodatkowy metr przewodu.

Grzałki standardowo dostarczane są w stanie prostym. Istnieje możliwość wygięcia grzałki na kształt jak na zdjęciu, przy zamówieniu należy to zaznaczyć w uwagach.

Dane techniczne

Moc 1750W
Napięcie 230V
Długość 1300mm
Średnica grzałki Ø8,5mm
Materiał płaszcza grzałki stal kwasoodporna / nierdzewna
Wyprowadzenie prądowe przewód silikonowy wzmacniany 5m
Środowisko pracy (medium ogrzewane) woda
Przeznaczenie / zastosowanie zbiorniki z wodą
Symbol SagMauz
Grzałki w korku półtora cala
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl